Wielkie Myśli Małych Ludzi

Wielkie Myśli Małych Ludzi

Wielkie Myśli Małych Ludzi to program rozrywkowy w stylu Talk Show. Głównymi bohaterami są w nim dzieci - uczestnicy epizodów staczają pojedynki z prowadzącym rozmawiając z nim na poważne tematy i wypowiadając swoje opinie z perspektywy dziecka.

Wielkie Myśli Małych Ludzi
Wielkie Myśli Małych Ludzi
Produkcja Filmowa

Uczestnikami programu, jak wcześniej wspomnieliśmy, są dzieci między 6 a 10 rokiem życia. Wybierani są w pieczołowicie przygotowanych castingach. Co najważniejsze, szukamy dzieci autentycznych, prawdziwych, pełnych emocji. Takie właśnie dzieci zapewniają najciekawsze odpowiedzi, riposty i budują klimat programu.

Program składa się z 3 głównych elementów – luźnych rozmów, pytań sprawdzających wiedzę uczestników oraz zagadek logicznych oraz 2 mniejszych – wizyty w domu uczestnika oraz pokazania jego pasji. W zależności od lokalizacji dołączają na początku – przedstawienie lokalizacji (spacer po mieście) lub poznanie dzieci w sali castingowej.

 

Luźne rozmowy poruszają tematy ważne nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych. Pokazują, jak wiele możemy nauczyć się od najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Właśnie te rozmowy stanowią esencję programu, kształtują jego smak i wydźwięk. Powinny też stanowić inspirację dla władz regionalnych i centralnych – inspirację do rozwiązywania kryzysów poprzez realizację dziecięcych recept.

Drugą częścią programu jest “Tęga mina – strzelanina” – w tej części prowadzący zadaje uczestnikom parę pytań zamkniętych i parę pytań otwartych – w ten sposób weryfikując ich wiedzę ogólną. Niektóre odpowiedzi potrafią zaskoczyć nie tylko prowadzącego ale i widzów!

 

Ostatnią stałą częścią programu są “Łamigłówki małej główki”. Uczestnicy wraz z prowadzący, oglądają przygotowane wcześniej zagadki logiczne po czym na wizji szukają właściwych odpowiedzi.

Program prowadzony jest przez pedagoga posiadającego wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i posiadającego uprawnienia pedagogiczne.

Wielkie Myśli Małych Ludzi

Data premiery

19 SIER
10/10
Wielkie Myśli Małych Ludzi