Location Scouting: Jak znaleźć świetne lokalizacje do kolejnego filmu reklamowego

Location Scouting: Jak znaleźć świetne lokalizacje do kolejnego Produkcja Filmowa

W filmowaniu chodzi przede wszystkim o efekty wizualne, dlatego tak ważne jest, aby wybierać lokalizacje, które nie tylko pasują do Twojej wizji, ale także dumnie prezentują Twoją historię na ekranie. Do poszukiwania lokalizacji potrzebna jest odpowiednia wiedza.

Jak wygląda poszukiwanie lokalizacji do kolejnej produkcji filmowej ?

Znalezienie prawdziwych lokalizacji dla fikcyjnych miejsc w Twoim scenariuszu jest istotą location scoutingu. Faza przedprodukcyjna ma miejsce przed rozpoczęciem produkcji. Wybór odpowiednich lokacji do filmu jest niezwykle istotny, ponieważ decyduje o realności i rzeczywistości świata w filmie.

Location Scouting: Jak to działa?

Kierownik ds. lokalizacji jest odpowiedzialny za poszukiwanie miejsc na planie filmowym. Jest on odpowiedzialny za ten dział, ale prawdopodobnie będzie ściśle współpracował z kierownikiem produkcji i być może także z reżyserem, aby upewnić się, że ich wizja miejsc do filmowania zostanie zrealizowana.
Poszukiwanie lokalizacji może odbywać się na różne sposoby, ale zazwyczaj, podczas preprodukcji, członkowie ekipy zaczynają od przeczytania scenariusza i stworzenia listy potrzebnych lokalizacji.
Następnie menedżerowie lokalizacji i ich zespoły rozpoczną gromadzenie listy potencjalnych miejsc do filmowania.
Aby ustalić, czy pracują w potencjalnych lokalizacjach, będą je odwiedzać. Na tym etapie reżyserowi, operatorowi i producentowi towarzyszyć będą location scouci, którzy odwiedzają lokalizacje, aby upewnić się, że spełniają one kryteria filmu.
Na koniec przygotowują konkretne lokalizacje do kręcenia filmu, sporządzając umowy.

Najlepszy sposób na zoptymalizowanie wyglądu zestawów do produkcji filmowej

Lista wskazówek, które mogą pomóc Ci zacząć skautingu dla lokalizacji byłoby pomocne, ponieważ istnieje tak wiele różnych sposobów, aby przejść o tym.

Produkcja Filmowa on set

Podczas preprodukcji użyj moodboardu

Moodboard jest estetycznym narzędziem, które łączy i demonstruje Twoją wizję filmu. Tablica może zawierać palety kolorów, ilustracje i cytaty związane z Twoim filmem. Każdy z tych elementów składa się na estetykę filmu. Po zebraniu kilku pomysłów na miejsca do kręcenia filmu, możesz użyć moodboardu do porównania rozważanych lokalizacji z wizją reżysera i kierunkiem scenariusza.

Powoli rozłóż swój scenariusz

Aby stworzyć listę niezbędnych lokalizacji dla Twojego filmu, musisz rozłożyć swój scenariusz na części składowe i dokładnie je przeanalizować.
Proszę nie spieszyć się z tym procesem. Znalezienie się w połowie produkcji i uświadomienie sobie, że zapomniałeś, gdzie rozgrywa się dana scena, to ostatnia rzecz, jakiej byś sobie życzył. Stracisz czas i być może również pieniądze, jeśli tak się stanie. Przed rozpoczęciem produkcji, upewnij się, że planujesz.
Dodatkowo, upewnij się, że osoby odpowiedzialne za planowanie filmu znają Twój scenariusz, dzięki czemu będą mogły dokładnie wybrać miejsce, które odzwierciedli Twoją wizję.Werbeagentur Produktion
Film reklamowy

Pomyśl o logistyce

Nie wystarczy zdecydować się na lokalizację tylko na podstawie jej wyglądu. Oprócz wyglądu, należy wziąć pod uwagę inne istotne cechy.
Odległość pomiędzy Twoją lokalizacją a punktem bazowym jest czymś, co powinieneś rozważyć.
Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak parking, miejsce na sprzęt, odbiór komórkowy, łazienki i czy można podłączyć sprzęt w tym miejscu.
Na pierwszy rzut oka lokalizacja może wydawać się idealna dla Ciebie, ale to nie jedyny czynnik, który należy wziąć pod uwagę.Wydatki

Rozważ opłacalność lokalizacji, z którymi podpisujesz umowy, nie przekraczając jednocześnie swoich ograniczeń budżetowych.
W niektórych lokalizacjach mogą nie być pobierane żadne opłaty, ale inne mogą wymagać uiszczenia dużych sum.
Podczas procesu wyszukiwania nie zapominaj o kosztach. Zawsze można negocjować ceny.

Produkcja Filmowa on set

Uzyskanie niezbędnych zatwierdzeń

Jeśli tylko uzyskasz zgodę, możesz filmować na terenie należącym do właściciela. Pamiętaj o tym, gdy filmujesz na terenie prywatnym. Aby uzyskać pozwolenie, należy skontaktować się z właścicielem lub, w przypadku własności miejskiej, stanowej, hrabstwa lub federalnej, uzyskać pozwolenie od właściciela. Ważne jest, abyś przestrzegał zezwoleń, ponieważ ich nieprzestrzeganie może spowodować wstrzymanie produkcji lub konfiskatę sprzętu.

Uwzględnienie otoczenia miejsca

Zwróć uwagę nie tylko na wygląd miejsca, ale także na jego otoczenie.
Nie chcesz filmować w miejscach, gdzie jest głośno lub gdzie oświetlenie nie jest idealne.
Pamiętanie o tych wszystkich rzeczach jest ważną częścią skautingu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na oświetlenie.

Wykorzystaj w pełni swoje połączenia

Wybór właściwej lokalizacji może być wyzwaniem w rozmowach biznesowych, w których relacje są kluczowe. Upewnij się, że wykorzystujesz swoje kontakty i docierasz do tych, którzy mogą pomóc Ci znaleźć najlepszą lokalizację. Powinieneś korzystać z ludzi, którzy są gotowi Ci pomóc, niezależnie od tego, czy są to Twoje kontakty produkcyjne, czy drugi kuzyn.

Produkcja Filmowa on set
Nie zgadzaj się na mniej 

Chcesz mieć pewność, że używasz ustawień, które pasują do Twojej wizji filmu, więc upewnij się, że używasz takich, które pasują do miejsc, w których rozgrywa się historia.
Na przykład, w komedii romantycznej nie użyłbyś domu na końcu ciemnej ulicy jako domu bohatera, a w horrorze prawdopodobnie nie chciałbyś kręcić w małym miasteczku na plaży. Jakość filmu musi być doceniona, a tego typu obrazy po prostu nie nadają się do tego typu filmów.

Wykorzystanie ograniczonej liczby miejsc

Aby nakręcić realistyczny film, prawdopodobnie będziesz musiał kręcić w wielu miejscach. Jednak, aby film był jak najbardziej ekonomiczny, należy starać się kręcić w jak najmniejszej liczbie lokacji.
Rozważ wykorzystanie jednej lokalizacji jako wielu lokalizacji.

Film reklamowy
Spot Reklamowy
Zakończenie

Przy wyborze lokalizacji należy wziąć pod uwagę wiele czynników.
Jeśli zatrudniasz kogoś do przeprowadzenia zwiadu, upewnij się, że zna on zarówno Twoją wizję filmu, jak i czynniki wpływające na zwiad lokacyjny.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.