Jak zostać kamerzystą (reżyserem zdjęć) w filmie i telewizji?

Jak zostać operatorem kamery (reżyserem zdjęć) w filmie i telewizji?

Zdobycie pracy jako kamerzysta to dobry sposób na zaistnienie w branży rozrywkowej. Możliwość wykorzystania kamerzystów w niemal każdym miejscu, w którym kręcone są filmy, oznacza szeroki wachlarz możliwości.

Osoby z doświadczeniem w obsłudze kamer i sprzętu wideo oraz zainteresowane pracą w branży rozrywkowej mogą znaleźć satysfakcjonującą karierę jako kamerzysta.

W tym artykule opisano obowiązki i kroki, jakie należy podjąć, aby rozpocząć karierę kamerzysty, a także czym zajmują się kamerzyści.

 

Kamerzyści: Co oni robią?

Fotografowie, którzy specjalizują się w nagrywaniu obrazów wideo nazywani są kamerzystami lub operatorami kamer. Wśród wielu branż, w których operatorzy kamer mogą znaleźć pracę, są film i telewizja, nadawanie wiadomości, sport i muzyka.

Kamerzyści są w stanie uczestniczyć w unikalnych projektach, dostarczać kreatywnego wkładu dotyczącego różnych aspektów filmowania, takich jak oświetlenie czy kąty kamery.

Oprócz filmowania, kamerzyści są potrzebni do przechwytywania materiału wideo na prawie każdym wydarzeniu, które zostanie zarejestrowane dla potomności, takie jak wesela, ukończenia studiów, czy wystawy sztuki.

 

Jak pracuje kamerzysta?

Podstawowym obowiązkiem operatora kamery jest obsługa sprzętu używanego do nagrywania filmów. Przygotowania do sesji nagraniowej mogą obejmować ustawianie kamer i oświetlenia na miejscu, używanie różnych obiektywów i planowanie ujęć.

Kamerzysta jest również w stanie pomóc ekipie filmowej w sytuacjach logistycznych lub problemach technicznych, które mogą pojawić się podczas procesu kręcenia.

Aby upewnić się, że ich praca odzwierciedla wizję twórców odpowiedzialnych za każdy projekt, operatorzy kamer zazwyczaj wykonują polecenia reżyserów, kierowników zdjęć lub kierowników planu.

 

Przewodnik, jak zostać operatorem kamery

Poniżej przedstawiamy niektóre z kroków do zostania kamerzystą:

Produkcja Filmowa

Zdobądź dyplom

Powinieneś zapisać się do college'u lub uniwersytetu, który oferuje tytuł licencjata. Operatorzy kamer często specjalizują się w produkcji filmowej lub wideografii, ponieważ większość ich możliwości pracy występuje w przemyśle filmowym i telewizyjnym. Podczas studiowania tych dziedzin, aspirujący operatorzy kamer zdobywają niezbędne szkolenie w zakresie umiejętności i sprzętu, który będzie im potrzebny do pracy w terenie. Możesz również specjalizować się w pokrewnej dziedzinie, takiej jak fotografia lub produkcja wideo, która oferuje wiele kursów w tej samej dziedzinie. Stopień licencjata może pomóc w rozpoczęciu kariery, ponieważ zapewnia podstawową wiedzę niezbędną do osiągnięcia sukcesu. Możesz również specjalizować się w pokrewnej dziedzinie, takiej jak fotografia lub produkcja wideo, która oferuje wiele kursów w tej samej dziedzinie. Studia licencjackie mogą pomóc w rozpoczęciu kariery zawodowej, ponieważ zapewniają podstawową wiedzę niezbędną do osiągnięcia sukcesu.

Weź udział w stażu

Zdobądź doświadczenie zawodowe, ubiegając się o staż na stanowisku operatora kamery. Wielu operatorów kamer szuka stażu w studiach, sieciach informacyjnych lub domach produkcyjnych. Obserwowanie profesjonalistów w swoich dziedzinach podczas pracy i pomoc przy obsłudze kamery i sprzętu daje aspirującym kamerzystom szansę dowiedzenia się więcej o tym, jak funkcjonuje ich praca. Studenci mogą znaleźć cameraman staże poprzez niektóre uczelnie programów pośrednictwa pracy lub poprzez badania online lub kontaktując się z firmami zainteresowanymi zatrudnieniem jednego. Jako stażysta na stanowisku operatora kamery możesz zdobyć wiedzę na temat protokołu branżowego, a jednocześnie nawiązać kontakty z innymi profesjonalistami, z którymi być może będziesz chciał pracować w przyszłości.

Zgłoś się do pracy kamerzysta

Jako profesjonalny kamerzysta powinieneś szukać pracy. Ponieważ prawdopodobnie będziesz miał wszechstronne zrozumienie ich działań i procedur, możesz ubiegać się o pracę tam po zakończeniu stażu dla kamerzystów. Ponadto, można pracować dla firm, które produkują filmy lub programy telewizyjne, sieci nadawcze, organizacje sportowe, i więcej. Jeśli szukasz konkretnej pracy, określenie branży, w której chcesz pracować, może pomóc w znalezieniu ofert pracy. Podczas tego etapu, możesz nawiązać kontakt z profesjonalistami, którzy zapoznali się z Twoimi umiejętnościami i etyką pracy podczas edukacji i stażu. Być może, ponieważ wiedzą oni o ofertach pracy w swojej firmie lub w innych firmach, które znają, możesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Produkcja Filmowa
Środowisko pracy dla kamerzystów

Istnieje wiele branż, w których mogą pracować kamerzyści, w tym film, muzyka, wiadomości, telewizja i wiele innych. Z tego powodu ich środowisko pracy jest często uzależnione od firmy, dla której pracują i branży, w której są zatrudnieni.

Większość stanowisk pracy kamerzysty jest związana z produkcją filmową, co wiąże się z pracą na planie filmowym lub w studiu oraz z przynoszeniem sprzętu do różnych miejsc zdjęciowych, ponieważ niektóre projekty produkcji filmowej mogą być kręcone poza studiem.

Sieci informacyjne zazwyczaj zatrudniają kamerzystów, którzy pracują w studiu w pozycji stacjonarnej. Natomiast reporterzy terenowi mogą używać ręcznego sprzętu wideo i być przygotowani do poruszania się w celu uchwycenia różnych ujęć, co może różnić ich od kamerzystów.

Najczęściej zadawane pytania

Odpowiadamy na następujące pytania dotyczące bycia operatorem kamery:

Imagefilm

Jakich umiejętności potrzebuje operator kamery?

Aby z powodzeniem wykonywać swoje obowiązki zawodowe, operatorzy muszą być w stanie pracować z różnymi rodzajami sprzętu kamerowego. Trzeba również znać się na kamerach i obiektywach, a także na sprzęcie oświetleniowym i dźwiękowym.

Ponieważ wielu operatorów kamer nagrywa wiele ujęć w ciągu dnia, muszą oni również umieć dobrze organizować swój czas, ponieważ muszą za każdym razem ustawiać swoje kamery we właściwym czasie.

Umiejętności komunikacyjne są również ważne dla osiągnięcia sukcesu jako operator kamery, ponieważ mogą pomóc mu w skutecznej komunikacji z pracodawcą i resztą zespołu twórczego.

 

Produkcja Filmowa
Produkcja Filmowa

Ile zarabiają kamerzyści?

Według BLS, operatorzy kamer zarabiają średnie wynagrodzenie w wysokości 33 442 dolarów rocznie w całym kraju.

Ponadto, wskazuje się, że operatorzy kamer zarabiają średnio 113 608 dolarów rocznie, w zależności od lat doświadczenia i firmy, dla której pracują.

Oprócz świadczeń płacowych, kamerzyści mogą otrzymać ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie na życie, 401(k)s i zniżki pracownicze.

 

Jakie są perspektywy pracy dla kamerzystów?

W dekadzie od 2019 do 2029 roku, Bureau of Labor Statistics spodziewa się, że zatrudnienie operatorów wideo wzrośnie o 18 procent, co jest znacznie szybsze niż średnia.

Biuro przypisuje ten wzrost wzrost wzrostowi platform internetowych, takich jak usługi strumieniowe, a także rozwój efektów specjalnych, które wymagają doświadczonych kamerzystów, aby osiągnąć wymagane wyniki.

 

Produkcja Filmowa
  1. Jest to miły Blog tekst do nauki o produkcja filmowa, nigdy nie myślałem, że to będzie tak skomplikowane. Ale teraz jestem mądrzejszy o tej tematycznej produkcja filmowa. dzięki

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site is registered on wpml.org as a development site.