Postproduction

Czym dokładnie jest postprodukcja ?

Aby wyjaśnić to podstawowe pytanie, ważne jest, aby zrozumieć, że tak zwana postprodukcja jest częścią całego procesu produkcji filmowej. Samo słowo oznacza po prostu postprodukcję. Jest to zatem ostatni decydujący krok w udanym projekcie filmowym. Oczywiście sama postprodukcja jest również podzielona na różne fazy. Mogą się one różnić w zależności od projektu, ale zasadniczo zawsze są dość podobne. Aby zapewnić, że produkt końcowy jest taki, jaki powinien być, poniższe kroki są wykonywane przez nas i nasz zespół niezwykle sumiennie. Dzięki temu podczas tworzenia i komponowania materiału wideo zawsze masz do dyspozycji profesjonalne wskazówki i wyszkolone oko na wynik.

Etap 1: Oglądanie materiału wideo Postprodukcja

Po udanej sesji zdjęciowej może uzbierać się sporo materiału wideo. W pierwszej fazie należy to uporządkować i przygotować, aby późniejsza edycja mogła przebiegać nie tylko szybciej, ale i skuteczniej. Tutaj poszczególne sceny są posegregowane i ułożone w sensownym porządku. Można to zrobić albo zgodnie z dniami zdjęciowymi, albo oczywiście na podstawie scenariusza.

Produkcja Filmowa

Faza 2: właściwy montaż wideo Postprodukcja

Montaż materiału wideo jest również zwykle podzielony na dwa różne etapy, ponieważ nie tylko usprawnia to pracę, ale również zapewnia lepszą jakość w gotowym produkcie.

Produkcja Filmowa

2.1 Wstępna obróbka

Pierwszym krokiem jest pocięcie gotowego materiału wideo w surowej formie. Mówiąc prościej, oznacza to, że sceny są już pocięte mniej więcej tak, jak będą widoczne w gotowym projekcie, ale wciąż bardzo zgrubnie. Zaletą tego rozwiązania jest to, że producenci zawsze mogą sprawdzić, czy projekt odpowiada temu, co było zamierzone. W razie potrzeby zawsze możesz wprowadzić poprawki.

2.2 Dokładne cięcie

Teraz, gdy wszystko jest na swoim miejscu, można rozpocząć właściwą pracę nad edycją. Sztuka montażu polega na tym, że klient, czyli osoba oglądająca gotowy film, albo nie zauważa cięć, albo odbiera je pozytywnie, jako zabieg stylistyczny. Emocje i wiadomości mogą być tu przekazywane bardzo dobrze, ponieważ dobry montaż jest głównym czynnikiem sukcesu. Osoby, które już wcześniej pracowały zawodowo przy produkcji filmów, mogą zaoszczędzić sobie w tym miejscu wiele pracy.

Produkcja Filmowa
Produkcja Filmowa
Garden Paradise Seeds
0.29
Mielness Ambrosoli
Mielness Ambrosoli
0.10
Produkcja Filmowa
Mielness Amrosoli
0.15
Produkcja Filmowa
Latte Miele Ambrosoli
0.15
Produkcja Filmowa
Lot Chmiala
0.30
Produkcja Filmowa
Kajaki2.PL
2.21
Produkcja Filmowa
IT Energy
3.59
Produkcja Filmowa
Latte Miele Ambrosoli
0.15
Produkcja Filmowa
Ambrosoli Caramelle
0.10
Produkcja Filmowa
Armia Poznan
0.38

Film Wizerunkowy

Agencja Reklamowa

Spot Reklamowe

Faza 4: Włączenie animacji - motion design Postprodukcja

ftagementor


W tej fazie projekt jest już na ukończeniu. Tutaj dokonywane są zmiany, które zazwyczaj nie są już możliwe przy użyciu zwykłego programu do edycji. Nieważne, czy chodzi o pewne animacje, czy retusz w ruchomym obrazie. Oczywiście, podobnie jak w przypadku opisanych już kroków, ważne jest, aby widz nie zauważył niczego z edycji w gotowym produkcie. Dobry efekt specjalny, który pozostaje niezauważony, jest zazwyczaj najbardziej czasochłonny. Ale ten wysiłek jest tego wart! Jako profesjonalna firma zajmująca się produkcją filmową, mamy wyćwiczone oko do szczegółów, które wzbudzą w Twoich widzach odpowiednie emocje. Oczywiście zawsze upewniamy się, że warunki oświetleniowe podczas kręcenia filmu są odpowiednie. Niestety, nigdy nie można tego zagwarantować w 100 procentach, szczególnie podczas fotografowania w plenerze lub w naturze. Dlatego w tej fazie dokonuje się również drobnych zmian, takich jak dostosowanie temperatury barwowej czy kontrastu. Proces ten nazywany jest korekcją kolorów. Jeśli, na przykład, pożądane jest stylistyczne "pokolorowanie" pewnych sekwencji filmu, to znów nazywa się to color grading. Może to być przydatne w celu lepszego oddania pewnych nastrojów.

Faza 3: Projekt dźwięku Postprodukcja

Wiadomo, że emocje można niesamowicie przenosić za pomocą muzyki. Zwłaszcza w połączeniu z odpowiednimi obrazami może mieć ogromny wpływ np. na decyzję o zakupie lub zaufanie do firmy. Ponieważ słuch człowieka jest zazwyczaj dużo bardziej wrażliwy i krytyczny na niespójności, należy pracować wyjątkowo precyzyjnie. Błąd w edycji wideo jest znacznie mniej zauważalny niż asynchronicznie zainstalowany dźwięk lub efekt dźwiękowy.
I właśnie z tego powodu projektowanie dźwięku jest ważnym i decydującym krokiem w postprodukcji.
Indywidualny projekt dźwięku tworzy wartość rozpoznawczą! Dlatego tak dużą wagę przykładamy do stworzenia idealnej muzyki i idealnej oprawy dźwiękowej dla Twojego gotowego filmu.

 

Podsumowanie Postprodukcja

Po pomyślnym wykonaniu powyższych czynności, projekt filmu jest gotowy. Na koniec pozostaje tylko wybrać format, który jest dla Ciebie odpowiedni. Zależy to od tego, czy film ma być przeniesiony na nośnik danych, taki jak na przykład DVD, czy też jest to film reklamowy dla sektora online. Istnieją możliwości kompresji bez utraty jakości. Jest to jednak ustalane indywidualnie w zależności od możliwości. Podczas całego procesu jest dla nas oczywiście bardzo ważne, aby Państwa życzenia i pomysły zostały zrealizowane w sposób celowy i dokładny. Dlatego otwarta i przejrzysta komunikacja jest naszym priorytetem! Chcemy zainspirować Ciebie i ludzi, którzy zobaczą Twój film lub wideo, dlatego jesteśmy bardzo dokładni w naszej pracy. Przejrzystość i duch kreatywności zapewniają pożądaną uwagę, jakiej oczekujesz od swojego filmu, niezależnie od tego, do czego jest on przeznaczony.

This site is registered on wpml.org as a development site.