Produkcja filmów wizerunkowych

Produkujemy filmy wizerunkowe – wiarygodne, indywidualne, efektywne.

W dzisiejszych czasach film wizerunkowy jest dla firm po prostu koniecznością. Żadne inne medium nie pokazuje tak dobrze, co oznacza dana marka, jakie wartości wyznają ludzie w niej pracujący. Jak powinien wyglądać Twój film? Kto powinien go dla Ciebie wyprodukować? Wiemy dokładnie, jak wymagająca może być ta decyzja – produkujemy filmy dla firm od ponad 3 lat.

Początkiem każdego projektu jest indywidualna
konsultacja. Wspólnie z Tobą ustalamy, jakie informacje o Twojej firmie powinien zawierać stworzony dla Ciebie film wizerunkowy. Na tej podstawie opracowujemy Państwa koncepcję i proponujemy odpowiednią realizację. Indywidualnie, autentycznie i niezawodnie.

Jak powinien wyglądać film wizerunkowy ?

Nie ma uniwersalnego przepisu na film wizerunkowy. Od filmów dokumentalnych, przez inscenizowane, po animowane i 360-stopniowe filmy wideo – wszystko jest możliwe. Jesteś długoletnią firmą przemysłową? Może więc klasyczne podejście jest dla Ciebie najbardziej właściwe. Jesteś technologicznym start-upem? W takim razie może film animowany jest szczególnie odpowiedni dla Ciebie. Decydującym czynnikiem nie jest forma, ale pomysł twórczy i właściwa realizacja.

My w TOP5 ZLOTY PRODUCTION możemy ci  zaoferować, kreatywną koncepcję i wysokiej jakości techniczną realizację z jednego źródła. Przekonajcie się sami o jakości naszej pracy i różnorodności naszych filmów. Na naszej stronie internetowej mogą Państwo dowiedzieć się więcej o kosztach produkcjiFilmu wizerunkowegolub skontaktować się z nami w celu uzyskania niewiążącej i bezpłatnej wstępnej konsultacji.

Film wizerunkowy jest krótkim filmem, w którym firma, organizacja lub marka jest przedstawiona w autentyczny sposób. Jest to więc rodzaj filmowego portretu firmy. Jego celem jest przedstawienie obrazu, przekazanie wartości i emocji. Po jego obejrzeniu powinno stać się jasne, co reprezentuje dana firma.

Poszczególne produkty i ich zalety odgrywają zazwyczaj podrzędną rolę w filmie wizerunkowym. Pod koniec filmu widz powinien mieć natomiast wrażenie odbioru firmy jako  całości.

FILM WIZERUNKOWE

Filmy obrazowe są używane wszechstronnie. Obecnie pierwszym miejscem, o którym zazwyczaj myślisz, jest prawdopodobnie Twoja własna strona domowa. Oto najważniejsze lokalizacje dla filmów wizerunkowych:

  • Prezentacje (jest pokazywana odwiedzającym)
  • Media społecznościowe
  • Wystawy
  • Recepcja (ekran w poczekalni)

Ponadto film wizerunkowy może być oczywiście wyświetlany online lub offline wszędzie tam, gdzie filmy są wykorzystywane w inny sposób. Ważne jest, aby z góry zadać sobie pytanie, gdzie chcielibyście Państwo wykorzystać swój film wizerunkowy i wziąć to pod uwagę w fazie koncepcyjnej.

Jako portret lub wizytówka Twojej firmy film wizerunkowy może przybierać różne formy. Oto najczęstsze formy realizacji:

  • Film dokumentalny
  • Film oparty na wywiadzie
  • Scenografia
  • Film animowany

Film dokumentalny

Film dokumentalny z muzyką i off-speaker’em jest prawdopodobnie najbardziej znanym i najczęściej spotykanym formatem filmu obrazowego. Kto nie zna nudnej i powolnej obsługi procesów produkcyjnych. A jednak to właśnie ten klasyczny format oferuje możliwość innowacyjnych form realizacji. Dzięki projekcji oświetlenia, pracy kamer i dobrej inscenizacji, procesy i usługi przemysłowe mogą być prezentowane w sposób wysokojakościowy i zrównoważony. Filmy wizerunkowe oparte na wywiadach dają dodatkowo możliwość pokazania pracowników firmy, którzy własnymi słowami opisują charakter firmy. Tworzy to wrażenie bliskości i autentyczności. Wywiady i inne formy filmów dokumentalnych mogą być ze sobą łączone. Oczywiście możliwe są również filmy oparte tylko i wyłącznie na wywiadach. Sceniczne filmy wizerunkowe wykorzystują aktorów i opowiadanie historii, aby połączyć Twoją markę z pozytywnymi emocjami. Ta forma realizacji jest najbardziej dopracowaną formą spośród wszystkich możliwych wdrożeń i sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku bardzo znanych marek. Największy nacisk kładzie się na rozwój koncepcji i scenariusza. Filmy animowane są niezwykle elastyczne, jeśli chodzi o prezentowane treści. Zarazem są one abstrakcyjne i niezbyt autentyczne. Mimo że filmy w pełni animowane są rzadkością, animowane sceny 2D lub 3D mogą dodawać często ważne aspekty do filmów obrazowych, które nie mogą być uchwycone kamerą. W zależności od treści, którą chcesz przekazać w swoim filmie, można użyć jednego ze stylów lub kombinacji różnych stylów. Wymagania firm różnią się w zależności od branży, wielkości i innych czynników. Ponieważ film wizerunkowy jest zazwyczaj używany przez co najmniej 2-3 lata, nie należy lekceważyć rozwoju koncepcyjnego. Jeśli myślisz o filmie wizerunkowym, zapraszamy do skorzystania z naszej bezpłatnej konsultacji wstępnej.

Filmy wizerunkowe istnieją już od dłuższego czasu. W ostatnich latach radykalnie zmieniły się jednak możliwości recepcyjne i przyzwyczajenia odbiorców. Tam, gdzie niegdyś nierzadko prezentowano historię firmy partnerom biznesowym w filmie trwającym 15 minut lub więcej, dziś odwiedzający stronę internetową mają na ogół niewielką ochotę na oglądanie filmów dłuższych niż 3 minuty.

Ponieważ integracja na stronie głównej jest dziś jedną z najważniejszych form dystrybucji, zalecamy przekroczenie 3-minutowej długości filmu tylko w wyjątkowych przypadkach. Najważniejszym kryterium jest to, że nawet film wizerunkowy nie może stać się nudny i dlatego powinien być tak długi, jak to konieczne i tak krótki, jak to możliwe.

więcej informacji nastąpi po we.